chovateľská stanica „spod Kunovej“ slovenský kopov kopov-matta matta kopov novinky

Aktuality 2010


Štastné a veselé Vianoce. PF 2011
        24 Dec 2010HONEY - SD
        4-5 Dec 2010

„HONEY“ ASTA Hricov dvor - absolvovala 4.-5. dec. 2010 skúšky duričov v I.cene s počtom bodov 195. SD organizovala OKO SPZ PN v krásnom prostredí PZ „Bezovec“ Stará Lehota.


„Keď sa darí, tak sa darí“
        3-5 Dec 2010

KENDY spod Kunovej bola vybratá ako jeden z troch kopov našej krajiny, ktorí mali reprezentovať KCHSK na vrcholovej súťaži –MFS ( Memoriál Františka Sigeta) konaného 3. -5. 12. 2010. Nakoľko v tomto čase prebiehalo honcovanie sučky, nebola možná jej účasť ani na tejto vrcholovej súťaži organizovanej SPZ. Zákony prírody nie je možné zmeniť. A tak je to nakoniec aj správne. Dúfam len, že budúci rok bude trošku priaznivejší.


„HONEY“ ASTA Hricov dvor - Kandidát chovu z výkonu
        29 Okt 2010

Za účasti hlavného výcvikára p. Ing. J. Piláta a výcvikara p. M. Vetráka získala HONEY po vynikajúcej práci v diviačom oplôtku - kandidáta chovu z výkonu. Suverénna a samostatná práca ročnej kopovky bola naprosto presvedčivá. Problémy nastali, podobne ako pri KENDY. Sučku nebolo možné odvolať. Nakoniec sme ju s R. Antálom po „hodine telocviku“ šťastlivo odchytili.

akt


Výber psov na Putovný pohár slovenského kopova - Medzinárodné SDSK, Kraskovo 2010
        29 Okt 2010

Vzhľadom na väčší počet prihlásených psov bol robený výber najlepších jedincov. Tohto výberu sa zúčastnila aj KENDY spod Kunovej. Špičkovou prácou v diviačom oplôtku získala možnosť súťažiť na PPSK. Podľa poroty to bola jedna z najlepších prác na výbere. Problém nastal pri odvolávaní sučky z oplôtku. Napriek pomoci p. R. Antála a ďalších dvoch kynológov sa mi nepodarilo sučku z oplôtku dostať. Výbornú prácu sučky ukončilo vážne zranenie. Vyše dvesto kilový kanec jej spôsobil poranenie hrudníka. Nasledujúci deň musela Kendy podstúpiť operáciu u pána MVDr. M. Švihrana v Jarovciach pri BA s diagnózou pneumothorax. Účasť jedného z favoritov na PPSK je bohužial nemožná.

akt


Spustenie novej stránky
        17 Okt 2010

Úprimne ďakujem všetkým, ktorí na tvorbe stránky spolupracovali MUDr. Jozef Matta.

akt


ŠS SK 2010, Renčišov
        11-12 Sep 2010

KENDY - Víťaz ŠS SK 2010, 252 bodov + Najlepšia práca na stope.

akt


Nový vrh
        23 Jún 2010

Štefan Matta + KENDY spod Kunovej - vrh 2010, Davidov.

akt